خانه » فناوری » واقعیت افزوده با HoloLens

واقعیت افزوده با HoloLens

واقعیت افزوده با HoloLensReviewed by مایکروسافت on Jan 23Rating: 4.5

hololens

مایکروسافت در کنفرانس خبری خود،  هدست واقعیت افزوده HoloLens را معرفی نمود. با HoloLens می‌توان مجازی‌ها را به واقعیت آورد و سفری علمی تخیلی در واقعیت داشت.

HoloLens بسیار پیشرفته تر از عینک گوگل است و شاید باید این دو را از هم متفاوت دانست. در حقیقت هولولنز  خود یک رایانه به‌شمار می‌آید که از پردازنده گرافیکی (GPU) و پردازنده‌ی اصلی (CPU) مخصوص بهره می‌برد. .HoloLens کاربرد‌های بسیار گسترده‌ای دارد: طراحی سه بعدی، پزشکی، نظامی، صنعتی، سرگرمی که با شیوه‌ای جدید پرداختن به بازی‌ها و نمایش نرم‌افزار‌های مختلف ویندوز ۱۰ خود را نسبت به رقبای خود یعنی Oculus Rift , Gear VR ، مورفیوس و eyewear سونی متمایز نموده است.

انتظار می‌رود هولولنز بتواند نرم‌افزار های ویندوز 10 را اجرا کند. الکس کیپ‌من، رهبر توسعه و ساخت هولولنز که از هفت سال پیش در مایکروسافت مشغول به کار است؛ نخستین کسی بود که اولبن بار ایده‌ی دوربین حرکتی کینکت را در مایکروسافت مطرح کرد. در طول پنج سال گذشته کیپ‌من و گروهش مشغول توسعه هولولنز و ترکیب دوربین حرکتی کینکت با این عینک بوده است.

هولولنز

در تبلیغاتی که مایکروسافت از HoloLens منتشر نموده است، می‌توان سفری مجازی به مریخ داشت یا یک اتاق را تبدیل به بخشی از بازی ماینکرفت کرد. همچنین می‌توان با نرم‌افزار اسکایپ یک ویدیو کنفرانس در جلوی چشمان کاربر ساخت.

هنوز قیمت این هدست جالب واقعیت افزوده مشخص نشده است؛ اما درصورتی که مایکروسافت قیمتی مناسب برای آن تعیین کند می‌تواند فروش زیادی را به دست آورد.

بروزرسانی:میکروسافت در کنفرانس Build 2015 نشان داد که چگونه می‌توان تنها با استفاده از سنسور‌های هلولنز کنترل کاملی روی ربات داشت و آن را حرکت داد. هلولنز با اسکن سه بعدی محیط اطراف ، موانع را پیدا کرده و مانع از برخورد ربات با آن‌ها می‌شود. همچنین امکان دستور دادن به ربات برای رفتن به مکان‌هایی مشخص وجود دارد.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*