خانه » گوناگون » Touch ID ایفون هک شد

Touch ID ایفون هک شد

Touch ID ایفون هک شدReviewed by رامتین اردشیری فر on Sep 23Rating: 5.0
Touch id ایفون هک شد

Touch id ایفون هک شد

اپل در کنفرانس معرفی iPhone 5s  از امنیت بسیار بالای سیستم اثرانگشت خوان خود گفت و کمی پس از آن یک وب سایت برای هک کردن آن راه اندازی شد و پاداش 15 هزار دلاری برای دور زدن آن تعیین گردید. حال به نظر می‌رسد این اتفاق افتاده و می‌توان سنسور Touch ID را با نسخه چاپ شده اثر انگشت کاربر، دور زد.

پاداش 15 هزار دلاری برای شخصی در نظر گرفته شده بود که بتواند به وسیله ابزار فیزیکی سیستم امنیتی آیفون را دور بزند، مثلا با چاپ اثر انگشت کاربر و قرار دادن آن برروی سنسور، آیفون 5s را فریب دهد. حال گروهی به نام Chaos Computer Club توانسته‌اند Touch ID را با عکس اثر انگشت فریب دهند، آنها در این ویدیو ادعای خود را به اثبات رسانده‌اند:

این ضعفِ کشف شده که این انجمن آن را به شوخی «Star Bug» نام گذاشته به قدری ابتدایی ست که با روش های ساده فریب حسگرهای اثر انگشت هم می توانید سر تاچ آی دی اپل را شیره بمالید.

کافی است یک اسکن با دقت ۲۴۰۰ دی پی آی (DPI) از اثر انگشت یک نفر تهیه کنید و سپس به کمک یک چاپگر لیزی آن را روی یک ورق نازک لاتکس چاپ کنید. حالا می توانید قفل Touch ID آیفون را باز کنید

اینکه آیا اپل می تواند با اصلاحات نرم افزاری از پس این مشکل بر آید معلوم نیست، فقط آنچه مسلم است سیستم عامل جدید (iOS 7) اپل چندان هم بی عیب نقص نیست. البته اگر کسی اثر انگشت شما را به دست بیاورد و به آیفون تان هم دسترسی پیدا کند، شما نگرانی هایی به مراتب بیشتر خواهید داشت.

ویدیو:

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*