خانه » گوناگون » سال 93 ایرانسل و همراه اول اینترنت 3G ارائه خواهند کرد

سال 93 ایرانسل و همراه اول اینترنت 3G ارائه خواهند کرد

سال 93 ایرانسل و همراه اول اینترنت 3G ارائه خواهند کردReviewed by رامتین اردشیری فر on Mar 30Rating: 3.5

اینترنت 3G

وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، محمود واعظی، از اجرای طرح موبایل نسل سوم در نیمه دوم سال 93 خبر داده است. در حال حاضر تنها رایتل مجوز ارائه شبکه 3G را دارد.

به‌روزرسانی:ایرانسل و همراه اول مجوز ارائه 3G و 4G را دریافت کردند. برای اطلاعات بیشتر به مطلب  “راه‌اندازی اینترنت ۳G همراه اول و ایرانسل ” مراجعه نمایید.

محمود واعظی در حاشیه نخستین جلسه هیأت دولت در سال جدید، اظهار کرد:محمود واعظی

در پایان مردادماه زمان انحصاری رایتل تمام می‌شود و از اول شهریور پروانه جدیدی برای اپراتورها صادر می‌کنیم تا با هماهنگی لازم اوایل نیمه دوم سال 93 بتوانیم موبایل نسل 3 (3G) را که کارایی بسیار بالایی دارد در اختیار مردم قرار دهیم.

رایتل به دلیل اینکه اولین اپراتور ارایه دهنده سیم کارت نسل سوم در ایران است؛ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جهت حمایت از رایتل، اجازه ارائه شبکه 3G را به اپراتورهای دیگر نداده بود.

در ابتدا قرار بود انحصار ارائه شبکه 3G تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۲ برای این شرکت باشد که این انحصار تا پایان شهریور۱۳۹۳ تمدید گردید.

ایرانسل نیز در نشست خبری سالانه خود اعلام کرده است که سرمایه گذاری های اولیه بر روی شبکه های 3G و 4G انجام شده و قصد راه‌انداری شبکه 3G و LTE را بصورت منطقه‌ای یا همان Hotspot دارند. در ایران برنامه ایرانسل برای راه‌اندازی این شبکه‌ها، محدود به مناطق خاص کشور که نیاز به ترافیک بالا دارند، می‌شود. ایرانسل منتظر اتمام زمان انحصار رایتل و کسب مجوز‌های لازم است.

بروزرسانی: مجوز ارتقا به نسل 3 و بالاتر در روز سیزدهم مردادماه 93 از سوی وزارت ارتباطات به اپراتور ایرانسل داده شد. در برخی از شهر‌هی بزرگ و برخی مناطق اینترنت پر‌سرعت ایرانسل قابل استفاده است. برخی از مناطق تحت پوشش ایرانسل در تهران در زیر آمده است:

دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه علم‌و صنعت، دانشگاه الزهرا

دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تهران

دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه امیرکبیر

دانشگاه علامه طباطبائی

دانشگاه آزاد تهران جنوب،

دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات و دانشگاه آزاد پزشکی

ساختمان نهاد ریاست جمهوری

ساختمان مجلس شورای اسلامی‌

ساختمان وزارت ارتباطات و فناوری

برای اتصال به ۳G ایرانسل نیازی به تغییر سیم‌کارت نیست و تنها با تنظیمات معمول GPRS و روشن کردن Mobile data قابل استفاده است. برای دریافت تنظیمات از طریق پیامک ، شماره  #۶ * ۳ *۱۳۰* را بگیرید و یا در غیر این صورت تنظیمات را دستی انجام بدهید. توجه داشته باشید که موبایلتان باید پشتیبانی از قابلیت ۳G را داشته باشد. ظاهرا ایرانسل اینترنت  ۳٫۵G ارائه می‌دهد. 

۲ نظر

  1. پوشش شبکه رایتل خیلی خیلی کنده
    باید زودتر از اینها می دادن به ایرانسل
    فکر کنم جریان آی سیم ایرانسل همینه

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*