خانه » گوناگون » آیا ما بیگانگانی در سیاره خودمان هستیم؟

آیا ما بیگانگانی در سیاره خودمان هستیم؟

آیا ما بیگانگانی در سیاره خودمان هستیم؟Reviewed by فضانورد on Feb 6Rating: 4.5

بیگانگان و آدم فضایی

دانشمندان فرضیه‌ای جدید مطرح می‌کنند: شاید ما بیگانگانی باشیم که میلیون‌ها سال پیش از کهکشان‌های دیگر به سیاره‌ای به نام زمین مهاجرت کرده‌ایم. اما اگر این فرضیه صحیح باشد؛ چرا و از کجا به زمین آمده‌ایم؟

توجه: در این مطلب تنها به بررسی یک فرضیه پرداخته می‌شود که درستی آن اثبات نشده است.

شخصی که خود را دکتر الیس سیلور، زیست شناس و اکولوژیست  معرفی نموده است، مدارکی علیه فرگشت انسان در سیاره زمین مطرح می‌کند. از نظر او امکان مهاجرت انسان از دیگر سیارات به زمین وجود دارد. دکتر سیلور خود در کتاب خود با نام “انسان از زمین نیست: یک ارزیابی علمی از شواهد” در ۵۷ صفحه  ۱۷ عامل را بررسی نموده و این احتمال را مطرح می‌کند که شاید منشاء حیات انسان جایی فرا تر از سیاره زمین بوده است.

دکتر سیلور برای تمامی سوال‌هایش پاسخ‌هایی بر اساس شواهد موجود و طرز فکر جامعه علمی مطرح کرده است. او معتقد است که فیزیولوژی بدن‌‌ما در سیاره‌ای با گرانش ضعیف‌تر فرگشت پیدا کرده است.

او می‌گوید:

گر چه به نظر می‌رسد انسان در زمین فرگشت یافته باشد، اما با این حال جای تعجب است که بدن‌ما چندان مناسب شرایط زیست بومی زمین نیست: ما در مقابل نور خورشید آسیب پذیر هستیم، علاقه‌ زیادی به خوردن غذا‌های طبیعی سیاره خودمان نداریم ونرخ بالایی از بیماری‌های مزمن برای انسان‌ها در زمین وجود دارد.
زمین تا حدودی نیاز‌های ما را برطرف نموده است اما نه خوبی جایی که از آن آمده ایم.

سوسمار‌ها می‌توانند برای مدت زیادی حمام آفتاب بگیرند و بسیاری از آن‌ها این کار را انجام می‌دهند در حالی که بدن انسان این قابلیت را ندارد. ما در مقابل نور خورشید آسیب پذیریم در حالی که اکثر حیوانات این طور نیستند.

دکتر سیلور ادعا می‌کند که برخی از بیماری‌ها که مانند آفت برای نژاد بشر هستند ( مانند کمر درد) می‌تواند نشانه‌ای از فرگشت انسان در سیاره‌ای دیگر با گرانش کم‌تر باشد.

در ادامه او می‌گوید:

۲۲۳ ژن منحصر به فرد  در انسان وجود دارد که در هیچ گونه‌ی دیگری از جانوران سیاره زمین یافت نمی‌شود و ما دچار یک نقطه کور فسیلی هستیم. ما همه دچار بیماری هستیم، اگر شما یک نفر را که دارای سلامتی صد درصد است پیدا کنید من بسیار شگفت زده می‌شوم. زیرا  اکثر افراد از اختلالات و یا بیماری‌های مختلف و شاید پنهان رنج می‌برند.

من باور دارم بسیاری از مشکلات مربوط به ساعت داخلی بدن انسان‌ها است که برای ۲۵ ساعت تکامل یافته اما شبانه روز در زمین ۲۴ ساعت است. ممکن است نسل انسان‌های امروزی  ترکیبی از انسان راست‌قامت با گونه‌های دیگری باشد. یا شاید ما به عنوان نمونه‌ای نادر در سیاره‌ای دیگر فرگشت یافته و به زمین آورده شده باشیم.  ممکن است زمین نه به عنوان خانه بلکه به عنوان یک زندان برای انسان‌ها باشد و باید آن‌قدر در آنجا بمانیم تا یاد بگیریم رفتاری درست با خود و دیگر موجودات داشته باشیم و شاید صد‌ها احتمال دیگر.

افراد زیادی این ایده را افراطی می‌دانند .دکتر سیلور هم این بحث را فقط یک فرضیه دانسته و به دنبال جمع‌آوری اطلاعات بیشتر برای رد یا اثبات این فرضیه است.

دانشمندان فرضیه محتمل‌تر دیگری نیز مطرح می‌کنند: شاید ارگانیزم‌های زنده و میکروب‌ها به وسیله شهاب سنگ‌ها از منظومه‌ای دیگر به زمین آمده باشد.اما در صورتی که هر دو فرضیه درست باشد سؤال بزرگتری ایجاد می‌شود که در منظومه‌ی دیگر زندگی چگونه آغاز شده است.

منبع: +

۶ نظر

 1. باز ملت دلاور و همیشه در صحنه مسلمان نشستن یه نظریه ای و فرضیه ای توسط دانشمندان مطرح بشه و اون رو بچسبونن به قرآن. بابا بسه اگه قرآن آنقدر علم داشته پس چرا مسلمانها هیچ غلطی نتونستن بکنن و از توش کشف کنم فقط نشستن همه چیز رو بچسبونن به قرآن و اسلام.

 2. دلیل اسیب پذیری بیشتر انسان عقل هست چون برای بقا هر کاری کرده که افراد مریض (ضعیف) هم شانس حیات داشته باشد وهمین امر ژن سالمها را هم الوده کرده واسیب پذیر شده ایم

 3. سلام.این کتاب رو از کجا میشه تهیه کرد؟

 4. در حد خود ممکن .درست توضیح ان هم در دسترس حضرت حجت هم هست .اما چیزی که در دسترس ما نیست را داریم بحث میکنیم چون تمام علومی که داریم با آنها سرو کله میزنیم علم ماده هست که اگه بر اون بتونیم فایق بشیم با دستان خالی میشد کل جهان رو کنترل کنیم چون بر اساس ساختار خودمونه

 5. این نظریه بعید نیست درست باشه چون هیج کدوم از اصول دینی اسلام رو هم نفی نمیکنه
  توی قرآن خدا میگه ما انسان رو از بهشت بیرون کردیم
  اکثر مفسران معتقد هستن که بهشتی که انسان از اونجا بیرون شده همان بهشت وعده داده شده نیست. ممکنه که این بهشت یک سیاره دیگه ای باشه.
  در کل اطلاعات علمی امروز جهان برای فهم اینکه انسان از کجا آمده کامل نیست برای همین هم خدا پیامبران و ائمه رو فرستاده که سوالای مارو جواب بدن. اما در حال حاضر امام زمان در دسترس ما نیست تا جواب سوالامونو ازش بگیریم.
  اللهم عجل لولیک الفرج

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*