خانه » گوناگون » بازداشت شدن طراحان ارشد HTC

بازداشت شدن طراحان ارشد HTC

بازداشت شدن طراحان ارشد HTCReviewed by رامتین اردشیری فر on Sep 1Rating:

live_htc_logo_feature

پنج نفر از طراحان کمپانی تایوانی اچ تی سی شامل «توماس شن» معاون ارشد طراحی محصول، «وو شن هانگ» مدیر بخش تحقیق و توسعه و «جاستین هوانگ» مدیر ارشد بخش طراحی این شرکت که هدایت تیم طراحی گوشی وان را بر عهده داشت، به جرم اختلاس و سرقت اسرار فنی و تجاری محرمانه این شرکت بازداشت شدند.

«شن»، «وو» و «هوانگ» در نظر داشتند تا یک شرکت طراحی با تمرکز بر روی بازار چین راه اندازی کنند. این سه نفر طوری برنامه ریزی کرده‌ بودند تا پس از دریافت پاداش نیم‌ساله، دسته جمعی از کمپانی HTC استعفا داده و هدف اصلی خود که همانا راه اندازی شرکت طراحی بود را پیگیری کنند. «شن» و «وو» در حال حاضر در حبس به سر می‌برند و سایرین نیز به قید ضمانت‌های سنگین آزاد شده‌اند.

دانلود کردن اطلاعات محرمانه مربوط به رابط کاربری سنس 6 (که هنوز به طور رسمی معرفی نشده است) و به اشتراک گذاشتن آن‌ ها از طریق پست الکترونیک. مورد بعدی مربوط است به جرمی که «شن»، «وو» و «هوانگ» مرتکب شده‌اند.

          آنان طوری وانمود کرده‌اند که طراحی قاب آلومینیومی گوشی  HTC One را در یک کارخانه بیرونی طراحی و ساخته‌اند و به همین دلیل با جعل اسناد و فاکتورها مبلغ 334,000 دلار از این کمپانی دریافت نموده‌اند. این در حالی است که کل پروسه طراحی و ساخت نمونه اولیه قاب این گوشی در منزل یکی از این افراد انجام پذیرفته است.

در متنی که توسط کمپانی HTC به خبرگزاری‌ها ارسال شده، آمده است:

کمپانی اچ تی سی از تمامی کارمندان خود انتظار دارد که در سطح بالایی از صداقت و اخلاق به فعالیت بپردازند. حفاظت از اسرار و اطلاعات، حفظ حریم خصوصی و امنیت باید همواره جزو مسئولیت‌های اساسی هر کارمند باشد. ما از هیچ خطایی چشم پوشی نمی‌کنیم. از آن‌جایی که این موضوع در حال بررسی و تحقیق است از ارائه جزئیات بیشتر در مورد آن خودداری می‌نماییم.

کمپانی HTC این روزها اوضاع خوبی ندارد و از تمامی جهات تحت فشار قرار دارد. حال این موضوع جدید نیز باعث شده تا مشکلات این کمپانی خلاق و نوآور بیشتر شود.

 

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*