خانه » گوناگون » پاداش 15,000 دلاری برای شکستن قفل حسگر اثر انگشت آیفون

پاداش 15,000 دلاری برای شکستن قفل حسگر اثر انگشت آیفون

پاداش 15,000 دلاری برای شکستن قفل حسگر اثر انگشت آیفونReviewed by رامتین اردشیری فر on Sep 21Rating: 5.0

touch idعده ای از محققین امنیتی و هکرها در وب‌سایتی پاداشی برای اولین کسی که روشی پایدار و تکرارپذیر برای دور زدن حسگر اثرانگشت TouchID پیدا کند در نظر گرفته اند. روشی که این محققین برای برنده  15,000 دلاری درنظر گرفته‌اند کاملا سخت افزاری (مثلا برداشتن اثرانگشت از اجسام و چاپ آن) است و استفاده از هک نرم افزاری قابل قبول نیست.

آدرس وبسایتی که این محققین برای این کار در نظر گرفته اند istouchidhackedyet.com است و هرکسی می‌تواند حداقل 50 دلار  به جایزه  درنظر گرفته شده بیافزاید. برای دریافت این جایزه هکر خوش شانس باید ویدیویی کامل از فرآیند هک کردن را ارسال کند. البته این ویدیو نیز شرایط خاص خود را دارد که سازنده سایت در توییت‌هایی آن‌ها را بیان کرده است.

تمام آنچه که ما از این فرایند انتظار داریم ارسال ویدیویی از چاپ اثر انگشت (یا هر فرایند جایگزین)، قرار دادن آن روی حسگر و باز کردن قفل به طور موفقیت آمیز است. ویدیو می‌بایست شواهد کافی از تکرارپذیری و عملی بودن روش را در خود داشته باشد.

اپل پیش از این در مراسم معرفی آیفون 5S اعلام کرد که تمامی اثرانگشت‌های گرفته شده به طرز کاملا امنی در خود گوشی رمزگذاری و سپس ذخیره می‌شوند و هیچ اطلاعاتی به هیچ سرور خارجی از جمله iCloud ارسال نخواهد شد. با این همه هنوز هم پرسش‌های زیادی در خصوص طرز کار و امنیت این حسگر وجود دارد.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*