خانه » فناوری » ولوو به کمک رانندگان خسته می آید

ولوو به کمک رانندگان خسته می آید

سیستم جدید ولوو برای جلوگیری از تصادف

Volvo در حال توسعه سیستمی با تکنولوژی تشخیص چهره برای ماشین ها است تا زمانی که راننده خسته و بی توجه است، اقدامات لازم را برای جلوگیری از تصادف را انجام دهد.

در سال های گذشته، فناوری به رانندگی کمک زیادی کرده است. اتومبیل هایی ساخته شده اند که می توانند در پارک کردن به شما کمک کنند، یا در مواقع اضطراری به صورت خودکار ترمز بگیرند. با این حال همه ی این ها زمانی می توانند کمک کنند که راننده بیدار و هوشیار باشد.

تکنولوژی volvo با استفاده از مادون قرمز

ولوو روشی جدید، متکی بر سنسور های نصب شده در داشبورد ابداع کرده است که شامل چند سنسور مادون قرمز کوچک است که نور نامریی فروسرخ را بر روی صورت راننده می تاباند و سنسوری دیگر نور منعکس شده را با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره برای تعیین اینکه راننده بیدار و هشیار است به کار می برد. این دستگاه هوشیاری راننده را با عواملی مانند چگونگی باز بودن چشم همراه با موقعیت دقیق آن و زاویه سر می سنجد.

بر این اساس، در صورت هوشیار نبوندن راننده، ماشین می تواند اقدام مناسب را مانند هشدار دادن و یا ترمز نمودن خودکار را انجام دهد.

فناوری جلوگیری از تصادفات volvo

ولوو همچنین با فناوری تشخیص چهره، بر اساس چهره هر فرد که از قبل تنظیمات دلخواه خود را روی ماشین اعمال کرده باشد (مانند تنظیمات صندلی و دیگر تنظیمات داخل خودرو) به طور خوکار همان تنظیمات را قرار میدهد. این تنظیمات حتی شامل نور درون اتومبیل هم می شود.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*