خانه » فناوری » سونی Vaio را به JIT می فروشد

سونی Vaio را به JIT می فروشد

سونی Vaio را به JIT می فروشدReviewed by سونی on Feb 7Rating: 3.0

sony laptop

سونی بخش فروش کسب و کار لپ تاپ های سری Vaio را به شرکت ژاپنی jit می فروشد. اما طبق بیانیه شرکت سونی، پشتیبانی از خریداران پیشین لپ‌تاپ‌های Vaio همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

در این ماه شرکت های بزرگ فناوری دچار تغییر و تحول های زیادی بوده اند؛ گوگل موتورولا را به لنوو فروخت و مایکروسافت مدیر عامل جدید خود را یعنی ساتیا نادلا را انتخاب کرد.

لپ تاپ های سونی از لحاظ طراحی و کیفیت یکی از برترین لپتاپ های موجود در بازار بودند، تا آنجا که استیو جابز در سال 2011 به عرضه‌ی لپ‌تاپی از سری وایو به‌همراه سیستم‌عامل کمپانی اپل، یعنی Mac OS X ابزار تمایل کرده بود.

اما دیگر فروش لپ تاپ ها و پی سی ها به دلیل اولویت بیشتر مردم برای خرید گوشی و تبلت و بعد پی سی با کاهش رو به رو بوده است و به این ترتیب بخش فروش کسب و کار لپ تاپ های سری Vaio اخیرا جز ضرر مالی منفعت دیگری برای سونی نداشت.

در حال حاضر یک هزار نفر در بخش Vaio مشغول به کار هستند، که با فروش Vaio بخشی از آنها به گروه تجاری جدیدی خواهند پیوست، بخشی هم در بخش‌های دیگر سونی جذب خواهند شد و بخشی هم بیکار خواهند شد.

سونی آخرین محصولات سری وایو را در بهار امسال به بازار عرضه خواهد کرد و از آن پس کسب و کار فروش لپ تاپ های Vaio به JIT واگذار خواهد شد. این کمپانی تولید محصولات خود را برای بازار ژاپن انجام خواهد داد، هرچند درصورت وجود درخواستی از خارج از کشور، شاید شاهد عرضه‌ی دوباره‌ی محصولات وایو، این‌بار با برند JIT باشیم. سونی با فروش وایو، به فعالیت در حوزه‌ی لپ‌تاپ‌ها و پی‌سی‌ها پایان خواهد داد.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*