خانه » آموزش » آموزش کاهش حجم فیلم؛ اِنکود با x264 و x265

آموزش کاهش حجم فیلم؛ اِنکود با x264 و x265

آموزش کاهش حجم فیلم؛ اِنکود با x264 و x265Reviewed by انکودر on Jul 15Rating: 5.0

 

دوربین

شاید شما هم فیلم‌هایی را از اینترنت دانلود کرده باشید که با اینکه کیفیت بسیار خوبی مانند 720P یا 1080P دارند اما از حجم کمی برخوردار بوده‌اند. در این مطلب آموزش انکود کردن فیلم‌ها را با حداقل افت کیفیت به شما آموزش خواهیم داد.

انکودر‌های معروف مانند Ganool و RMTeam نیز از همین روش(البته با تنظیمات حرفه‌ای تر) فیلم‌ها را انکود می‌کنند.

با این آموزش می‌آموزید که چگونه می‌توان دی‌وی‌دی ، دیسک‌های بلوری و تمام فایل‌های تصویری خود را با هر فرمتی با استانداردهای فشرده‌سازی ویدئویی H.264 و H.265 به کمترین حجم خود برسانید. توجه داشته باشید که همیشه در انکود یک فیلم مقداری کاهش کیفیت وجود دارد. برای مثال در صورت انتخاب بیت ریت پایین بعد از Encode با کاهش کیفیت مواجه خوهید شد؛ اما با تنظیمات درست می‌توان کاهش کیفیت را به حداقل مقدار خود رساند.

ما در این آموزش از استاندارد‌های H.264 و H.265 استفاده کردیم زیرا کم‌ترین حجم فایل خروجی را نسبت به کیفیت در مقابل دیگر استاندارد‌های کدگذاری دارند. برای گرفتن بهترین نتیجه اول قسمتی از فیلم را انکود کنید سپس اگر از کیفیت آن راضی بودید تمام فیلم را.

 • مرحله اول : دانلود و نصب نرم افزار
  برای انکود کردن فیلم‌ها نرم‌افزار‌های زیادی مانند HandBrake، MeGui و StaxRip هستند و هر کدام نسبت به دیگری برتری‌هایی نیز دارند، اما در این آموزش ما به دلیل امکانات بیشتر از نرم‌افزار HyBrid  استفاده خواهیم کرد. نمام نرم‌ افزار‌های معرفی شده از روش انکودینگ یکسانی بهره می‌برند اما در برخی تنظیمات تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند.
آخرین نسخه نرم افزار HyBrid را می‌توانید از لینک‌های زیر با حجم ۱۴۰ مگابایت متناسب با سیستم عامل خود دانلود کنید:

لینک اصلی

لینک کمکی

 • مرحله دوم – تب Main
نرم افزار Hybrid را بازکنید، اکنون باید صفحه‌ای مانند شکل زیر مشاهده کنید:

Training software hybrid

– توضیحات:

1.با کلیک روی این دکمه می‌توانید فایل تصویری خود را وارد برنامه کنید.

2. در صورتی که قصد انکود DVD یا بلوری را از روی دیسک دارید گزینه مربوطه را علامت بزنید سپس روی دکمه شماره 1 کلیک نمایید.

3.در Video handling گزینه x264 یا x265 را انتخاب کنید.

تفاوت‌های استاندارد H.264 با H.265

نمودار پیشرفت استاندارد‌های کد‌گذاری در طول زمان

نمودار پیشرفت استاندارد‌های کد‌گذاری در طول زمان

فایل خروجی H.265 از حجم کمتری در فایل خروجی نسبت به استاندارد H.264 برخوردار است اما از معایب آن می‌توان به سرعت انکود بسیار کم و عدم پشتیبانی آن به دلیل جدید بودن در برخی از پخش کننده‌ها اشاره کرد. در واقع اگر می‌خواهید فیلم خود را با کتابخانه x265 انکود کنید به کامپیوتری با CPU و GPU قوی نیازمندید. همچنین برای پخش آن باید ار بروز بودن نرم افزار پخش کننده‌ی خود اطمینان حاصل کنید. اما در صورت انکود با x265 ممکن است فایل خروجی شما به نصف حجم فایل با کتابخانه x264 برسد. برای مثال یک قسمت از سریال 720P با x264 که ۳۰۰ مگابایت حجم دارد می‌تواند با تبدیل به x265 حجم آن را به ۱۵۰ مگابایت کاهش داد.

از مهم ترین ویژگی‌های مشترک این استاندارد‌های H.265 و H.264 می‌توان به فناوری «پیش‌بینی جبرانی حرکت» (motion compensated prediction) اشاره کرد. هر دوی این فرمت‌های گذاری از فناوری motion compensated prediction برای حذف نواحی زائد فیلم استفاده می‌کنند. برای مثال قسمت‌هایی از تصویر مانند یک جسم ثابت یا محیطی تاریک در تصویر که در چندین فریم تغییری نمی‌کنند؛ می‌توان به جای تکرار آن‌ها در هر فریم و اختصاص حجم اضافه به این قسمت‌ها، تنها یک نسخه از آن‌ها را نگه داشته و در فریم‌های مختلف از همان یک نسخه استفاده کرد و یا در صورت وجود تصویری یکنواخت در یک فریم با الگویی تکرار شونده می‌توان با تکرار چند قسمت از تصویر حجم فیلم را کاهش داد.

در استاندارد H.264 حداکثر اندازه‌ی این قسمت‌ها به قطعات مربعی شکل ۱۶ در ۱۶ پیکسل محدود می‌شد؛ اما در استاندارد H.265 با افزایش این اندازه به ۶۴ در ۶۴ پیکسل ، میزان فشرده‌سازی ویدئو افزایش چشمگیری داشته است. البته این افزایش حداکثر طول این قسمت‌ها باعث شده است تا استاندارد H.264 تصویر واضح تر و شارپ تری نسبت به H.265 ارائه دهد و از وضوح H.265 به مقدار بسیار ناچیزی کمی کاسته شود.

تفاوت x264 با x265

تفاوت x264 با x265

اولین نسخه از استاندارد H.265 که با نام High Efficiency Video Coding یا HEVC نیز شناخته می‌شود در سال ۲۰۱۳ واستاندارد H.264 در سال ۲۰۰۶ منتشر شد. برای هر دو استاندارد هر از چندگاهی بروزرسانی منتشر می‌شود. انکودر‌های این دو کتابخانه به صورت یک نرم‌افزار آزاد منتشر می‌شوند.

به دلیل کیفیت بیشتر نسبت به حجم H.265، می‌توانید بیت ریت پایین‌تری برای آن نسبت به H.264 تعیین کنید.

تفاوت x264 با x265

تفاوت x264 با x265 – هر دو تصویر از بیت ریت یکسان 400 Kbps بهره می‌برند

برای Audio handling گزینه custom را انتخاب کنید.

4. برخی از فایل‌های تصویری دارای چند صوت با چند زبان یا دوبله متفاوت هستند. در Audio می‌توانید زبان و در Subtitle می‌توانید زیرنویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.

5.در این کادر اطلاعات فایل ورودی نمایش داده می‌شود.

6. در این قسمت می‌توانید پروفایل خود را وارد کنید. ساخت پروفایل در مرحله هشتم توضیح داده می‌شود.

 • مرحله سوم – تنظیم  x264 یا x265
Training software hybrid-2

تنظیمات x264

– توضیحات:

1. برای Encoding mode می‌توانید گزینه‌ spefic filesize/bitrate 2pass را انتحاب کنید. این گزینه ویدیو را یکبار  بررسی می‌کند سپس به انکود کردن آن می‌پردازد که باعث کیفیت بیشتر می‌شود. همچنین امکان تعیین حجم ویدیو خروجی و بیت ریت آن وجود دارد. گزینه Fast 1st pass به معنی انجام دادن سریع انکود مرحله اول است که غیر فعال کردن آن تغییر چندانی در کیفیت فایل خروجی ایجاد نمی‌کند. اما اگر می‌خواهید بیشترین کیفیت را داشته باشید این گزینه را غیر فعال کنید.

تفاوت کیفیت انکودینگ یک مسیره با دو مسیره

تفاوت کیفیت انکودینگ یک مسیره با دو مسیره

در صورتی که قصد دارید فایل خروجی شما حجم مشخصی داشته باشد گزینه Target Size را انتخاب کنید و حجم فایل را به مگابایت در کادر جلوی آن وارد کنید. این گزینه با محاسبه خودکار بیت ریت (Bitrate) حجم فایل را به دلخواه شما تغییر می‌دهد.

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین کیفیت فیلم هنگام انکود، بیت ریت است. با انتخاب گزینه Bitrate می‌توانید نرخ بیت مشخصی را با واحد کیلوبیت بر ثانیه وارد کنید. معمولاً فیلم‌هایی را که با رزولوشن 720 دانلود می‌کنید بیت ریتی بین ۸۵۰ تا ۱۱۵۰ و فیلم‌های 1080 بیت ریتی بین ۱۵۰۰ تا  ۲۰۰۰ کیلوبیت بر ثانیه دارند. این مورد برای انیمه‌ها (کیفیت 720p) مقدار کمتری است: بین ۳۵۰ تا ۶۵۰ . اگر قصد انکود x265 دارید، بیت ریت پایین تری انتخاب کنید، برای مثال بیت ریت ۵۰۰ برای فیلم‌های ۷۲۰. با ابزار Media Info پلیر‌ها می‌توانید بیت ریت فیلم‌هایی که دانلود کردید را مشاهده کنید.

اما Bitrate اصلی فیلم‌های بلوری و خام قبل از انکود قالباً به شکل زیر است که برای کاهش حجم آن را به مقدار زیادی کاهش می‌دهند (هر Mbps برابر است با ۱۰۰۰ Kbps) :

TypeVideo Bitrate, Standard Frame Rate
(24, 25, 30)
Video Bitrate, High Frame Rate
(48, 50, 60)
(2160p (4k)35-45 Mbps53-68 Mbps
(1440p (2k16 Mbps24 Mbps
1080p8 Mbps12 Mbps
720p5 Mbps7.5 Mbps
480p2.5 Mbps4 Mbps
360p1 Mbps1.5 Mbps

2. تنظیم Preset :

Preset را روی very slow تنظیم کنید. هرچه سرعت Preset بیشتر باشد، فرآیند Encoding زمان کمتری می‌برد اما کیفیت فیلم پایین می‌آید. بهترین کیفیت با انتخاب گزینه placebo به دست می‌آید. سرعت Preset در حجم فایل خروجی تأثیر ندارد و تنها روی کیفیت و سرعت انکودینگ اثر گذار است.

بعد از انتخاب Preset برای اعمال تغییرات روی دکمه hybrid-button کلیک کنید.

تنظیم Tune :

Tune (بهینه سازی) را با توجه به موارد زیر انتخاب کنید :

در صورتی که قصد انکود انیمیشن دارید بهینه سازی SSIM (برای انیمیشن‌های دو بعدی) یا Animation (برای انیمیشن‌های دو بعدی و سه بعدی)را انتخاب کنید. این دو بهینه سازی بر روی وضوح لبه‌ی عناصر کار می‌کنند و برای تصاویری که معمولاً جزییات زیادی در بافت ندارند مناسب هستند.

بهینه سازی Film و PSNR تا حدودی شبیه به هم هستند. اگر می‌خواهید تصاویر واقعی را (مانند یک فیلم سینمایی) را انکود کنید از یکی از این دو ( ترجیحاً از Film) استفاده کنید. این گزینه برای انیمیشن‌های سه بعدی که گرافیک و جزییات زیادی در بافت دارند نیز پیشنهاد می‌شود.

بهینه سازی Fast Decode برای سبک و روان پخش کردن فیلم در پلیر‌ها است.

بهینه‌سازی Zerolatency برای کاهش تأخیر در پخش ویدیو کاربرد دارد. مثلاً در سرویس‌های استریم آنلاین ویدیو مناسب است.

بهینه‌سازی Stillimage برای ویدیوهایی مناسب است که شبیه به اسلایدشو و پر از تصاویر نسبتاً ثابت هستند.

بعد از انتخاب Tune برای اعمال تغییرات روی دکمه hybrid-button کلیک کنید.

تنظیمات x265

در صورتی که x265 را انتخاب کرده‌اید تنظیمات را به این شکل انجام دهید و برای اعمال تغییرات روی دکمه‌های Apply کلیک کنید. توجه : برخی از تنظیمات را نسبت به ویدیویی که قصد انکود آن را دارید باید تغییر دهید. می‌توانید مقدار بیت ریت کمتری را نسبت به تنظیمات x264 انتخاب کنید.

بیت ریت یا نرخ بیت چیست؟

نرخ بیت، سرعت بیت (به انگلیسی: Bitrate/Bit rate) یا بیت بر ثانیه به معنای سرعت انتقال بیت از محلی به محل دیگر است. به بیان دیگر نرخ بیت نشان می‌دهد که در مدت زمانی معینی چه مقدار اطلاعات از جایی به جای دیگر ارسال می‌شود. معمولاً نرخ بیت را با بیت بر ثانیه (bps)، کیلوبیت بر ثانیه (kbps) یا مگابیت بر ثانیه (Mbps) اندازه می‌گیرند. نرخ بیت همچنین می‌تواند کیفیت یک فایل صوتی یا ویدئویی را نشان دهد. برای مثال یک فایل MP3 که با نرخ بیت ۱۹۲ کیلوبیت بر ثانیه فشرده شده باشد نسبت به فایلی که با نرخ بیت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه فشرده شده باشد دارای کیفیت بهتری است. در واقع هر چه نرخ بیت بالاتر باشد بیت‌های بیشتری برای ارائه اطلاعات در هر ثانیه به کار می‌روند. به همین نحو یک فایل ویدئویی با نرخ بیت ۳۰۰۰ کیلوبیت بر ثانیه دارای کیفیت بیشتری نسبت به یک فایل ویدئویی با نرخ بیت ۱۰۰۰ کیلو بیت بر ثانیه است

 • مرحله چهارم – تغییر اندازه تصویر

آموزش resize در نرم افزار Hybrid

-توضیحات:

1. اگر می‌خواهید رزولوشن فیلم را تغییر بدهید گزینه Resize را علامت بزنید. در این قسمت می‌توانید طول و عرض تصویر خروجی خود را تنظیم کنید. می‌توانید آن را بزرگ و کوچک کنید. در صورت کوچک نمودن اندازه تصویر، حجم و کیفیت فیلم نیز کاهش می‌یابد. Resize method را روی bicubic spline یا lanczos تنظیم کنید.

سپس گزینه Auto adjust را علامت زده و گزینه width را انتخاب کنید. در کادر جلوی Target resolution ارتفاع تصویر مورد نظر خود را وارد کنید سپس کلید Enter را از صفحه کلید فشار دهید. گزینه Auto adjust عرض تصویر را به صورت خودکار تنظیم می‌کند.

به دلیل مشکلی که در نرم افزار Hybrid وجود دارد، گاهی اوقات اندازه طول تصویر به درستی اعمال نمی‌شود و باعث مشکل در فایل خروجی می‌شود.

برای مطمئن شدن از عدم وجود مشکل به تب x264 یا x265 بازگردید. در قسمت پایین صفحه باید نوشته‌ای مانند input-res 852×480– وجود داشته باشد. این اعداد را با مقادیری که برای تغییر اندازه در تب Crop/Resize وارد کردید بررسی کنید. در صورت عدم مطابقت به تب Crop/Resize برگشته و علامت گزینه Auto adjust را بردارید. از مقدار طول یک واحد کم سپس اضافه کنید. برای اعمال تغییرات کلید Enter را فشار دهید.

رزولوشن 480، 720 یا 1080 چیست؟

این اعداد تعداد پیکسل‌های موجود در یک ردیف عمودی را بیان می‌کنند. به عبارت دیگر اندازه‌ی عرض یا ارتفاع یک تصویر. هرچه این عدد بیشتر باشد تصویر بزرگتری خواهیم داشت.

تفاوت رزولوشن های مختلف - 720 480 1080 4k

استاندارد‌های DVD و Blueray

 • مرحله پنجم – تغییر فریم ریت

تغییر فریم ریت در نرم افزار Hybrid - x264 - x265

فریم ریت، تعداد فریم‌هایی است که در مدت زمان یک ثانیه نمایش داده می‌شود. این مقدار هرچه کمتر باشد، حجم و سرعت فیلم نیز کاهش می‌یابد و هرچه بیشتر باشد حجم فیلم نیز افزایش می‌یابد و فیلم روان‌تر نمایش داده می‌شود. این عدد باید کمتر یا برابر فریم ریت کنونی نصویر باشد. اگر فیلمتان همراه با زیرنویس است، تغییر فریم ریت می‌تواند باعث به وجود آمدن نا هماهنگی در پخش زیرنویس شود. بنابراین بعد از انکودینگ دوباره به تنظیم زمان پخش زیرنویس نیاز است.

– توضیحات:

 1. از قسمت بالا روی Speed Change کلیک کنید. در کادر Speed Settings گزینه Scale output rame rate را علامت زده و بنا بر نیاز خود فریم ریت را انتخاب کنید. برای اینکه فیلم حجم کمتری داشته باشد می‌توانید گزینه 23.976 یا 24 را انتخاب کنید.
 2. در این قسمت مجموع فریم‌های فایل ورودی و خروجی را می‌توانید مشاهده کنید.
 • مرجله ششم – صدا

رفع مشکل صدا در برنامه Hybrid

تنظیمات را طبق تصویر بالا انجام دهید.

– توضیحات :

 1. در این قسمت می‌توانید کیفیت و فرمت صدا را تعیین کنید. فرمت aac نسبت به بقیه فرمت‌ها نسبت کیفیت به حجم بیشتری دارد و انتخاب مناسبی است. Bitrate صدا هرچه بیشتر باشد، کیفیت صدا نیز افزایش پیدا می‌کند. این عدد را می‌توانید برای داشتن حجم کمتر فایل خروجی بین 192 تا 320 تنظیم کنید.
 2.  برخی از فیلم‌ها دارای چند صوت متفاوت (مانند چند زبان یا چند دوبله متفاوت) هستند. در این مکان صوت مورد نظر خود را که می‌خواهید روی آن تغییرات انجام شود انتخاب کنید.
 3. با کلیک روی این دکمه صدای مورد نظر خود را به برنامه اضافه کنید. اگر قصد اضافه نمودن چند صوت را دارید مراحل 1 و 2 را دوباره انجام دهید.
 • مرحله هفتم – تغییر فرمت فیلم 
تغییر فرمت در نرم افزار Hybrid - انکود با x265

به تب Config آمده و از منوی Output گزینه Container Settings را انتخاب کنید.

– توضیحات :

1. در این قسمت فرمت فایل خروجی خود را مشخص کنید.

 • مرحله هشتم – ساخت پروفایل

برای هر کتابخانه تنظیمات پیش فرضی وجود دارد که از قبل توسط برنامه Hybrid ساخته شده است.

ساخت پروفایل در Hybrid

– توضیحات:

 1. در کادر Name یک نام به دلخواه خود وارد کنید.
 2. برای Audio گزینه passthrough و برای Video گزینه x265 یا x264 بسته به کتابخانه‌ای که در تب main انتخاب کرده‌اید یک گزینه را انتخاب کنید.
 3. برای ذخیره پروفایل روی دکمه + (شماره 3) کلیک کنید.

برای آموزش وارد نمودن تنظیمات پروفایل به مرحله یک قسمت شش مراجعه فرمایید.

 • مرحله نهم – ذخیره فایل خروجی

برای گرفتن ویدیو خروجی خود به تب main بازگشته و بعد از تعیین محل ذخیره فایل، روی دکمه button2 سپس روی دکمه button3 کلیک کنید. برای مشاهده پروسه انکود فیلم می‌توانید به تب Jobs بروید.

آموزش اضافه کردن لوگو به فیلم

شاید شما هم فیلم‌های انکودر‌های معروف مانند Ganool را دیده باشید که نام سایت خود را به بخش‌هایی از فیلم اضافه می‌کنند، شما می‌توانید این آموزش را که برای اولین بار که از سایت XTI منتشر شده است را خریداری فرمایید. (توضیحات)

در حال حاظر امکان خرید این محصول امکان پذیر نمی‌باشد.

5900 تومان – خرید

فیلم آموزشی انکود با x264 و x265 + اضافه نمودن لوگو به فیلم

در این فیلم آموزشی یاد می‌گیریم که چگونه می‌توان فیلم‌ها را با x264 و x265 انکود و لوگوی دلخواه خودتان(برای مثال آدرس سایت) را به قسمت‌هایی از فیلم اضافه کرد. (توضیحات)

در حال حاظر امکان خرید این محصول امکان پذیر نمی‌باشد.

19900 تومان – خرید
توجه: کلیه حقوق این مطلب متعلق به وبسایت XTI.IR می‌باشد. هرگونه کپی برداری از آن طبق ماده 12 جرائم رایانه‌ای پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

۱۸۳ نظر

 1. سلام یه برنامه غیر از handsbrake و جت ادیو بهم ایمیل کنین لااقل از sub/idx زبان فارسی پشتیبانی کنه و قابلیت اینو داشته باشه که MKV را هاردساب فارسی کنه . جت ادیو ارور میده اصلا فایلی که من میخوام رو باز نمیکنه. دقت کنید من نمیخوام srt را هاردساب کنم . من میخوام بنا به دلایل شخصی idx را هاردساب کنم. هندزبریک میتونه ولی تنظیمات پی سی من بهم ریخته یا ورژن نرم افزار ایراد داره رو نمیدونم ولی هرکار میکنم این برنامه وقتی هاردسابو تموم میکنه زیرنویس idx را ریز در بالا سمت چپ کنار دهن بازیگر دیالوگها رو هاردساب میکنه و زیر تصویر هاردساب نمیکنه . من میخوام مشکل چنین حرکتی را حل کنم ولی یه نفر تو اینترنت نیست که پاسخ را بدونه . خواهشا اگه شما این رو بلدین پیغام ایمیل ارسال کنید. متشکرم

 2. با سلام. خسته نباشید. بنده یک مشکل با زیر نویس گذاشتن این نرم افزار دارم. امیدوارم کمکم کنید
  مشکل من اینه که وقتی در بخش زیر نویس، تغییراتی رو اعمال می کنم هنگام انکود فیلم تغییرات در زیر نویس اعمال نمیشه. برای مثال در تصویر زیر هم پیش نمایش (قبل انکود فیلم) رو گذاشتم و هم بعد انکود فیلم رو قرار دادم . می تونید در تصویر زیر ملاحظه کنید که من یک سری تغییراتی رو روی زیر نویس اعم از فونت و اندازه و … انجام دادم که در فیلم سمت جپ دیده میشه ( این پیش نمایشی از نرم افزار قبل انکود فیلمه) اما بعد انکود فیلم که میشه فیلم سمت راستی زیر نویس هم رنگش هم فونت و اندازش عوض میشه و چند بار هم امتحان کردم درست نشد. ممنون میشم کمکم کنید.. مرسی از شما راستی اون اموزش قرار دادن زیرنویس یا همون لوگو رو از شما خریدم و طبق همون جلو رفتم. ممنون از شما. حالا اگه راهی داره ممنون میشم کمک کنید. خدانگهدار

  تصویر:
  http://uupload.ir/files/****.png

  • رامتین اردشیری فر

   با سلام
   امکان داره یک اسکرین شات از تنظیماتتان در تب Subtitle و فایل باز شده زیرنویستان در برنامه Notepad (متن درون فایل زیرنویس) ارسال کنید؟

  • با سلام. خدمت شما . این هم اسکرین شات هایی که گفتین :
   http://uupload.ir/files/***.png

  • رامتین اردشیری فر

   با سلام
   در نرم افزار Hybrid به دلیل مشکلاتی که دارد امکان تغییر رنگ زیرنویس فایل srt وجود ندارد، به همین دلیل باید زیرنویس را با فرمت ass به فیلم اضافه کنید. برای این کار می توانید نرم افزار Aegisub را از لینک زیر دانلود کنید و Style مورد نظرتان را به زیرنویس بدهید:
   http://www.aegisub.org/downloads
   نرم افزار را باز کنید و روی دکمه Edit را که در قسمت بالایی قرار دارد کلیک کنید:
   http://xti.ir/media/uploads/2016/10/343434.png
   سپس تنظیمات دلخواهتان را انجام دهید و سپس روی دکمه Ok کلیک کنید.
   https://xti.ir/media/uploads/2016/10/sdfs.png
   در آخر زیرنویس را با فرمت ass ذخیره کنید و به برنامه Hybrid اضافه کنید.
   اما این بار گزینه Overwrite ass styling را تیک نزید و تنها گزینه Embed subtitle in frame فعال باشد.
   من با توجه به تنظیماتی که در برنامه Hybrid انجام داده بودید یک فایل ass برای شما ساختم (ممکن است مقدار Outline و Shadow کمی زیاد باشد که با نرم افزار Aegisub قابل تغییر است):
   http://s000.tinyupload.com/index.php?file_id=00668764181154311239
   راه دیگر استفاده از نرم افزار فوتوشاپ و راهنمای موجود در pdf است که خریداری نموده اید.

  • سلام مجدد بسیار از شما ممنونم. خیلی لطف کردین دوست عزیز

  • رامتین اردشیری فر

   خواهش می کنم
   موفق باشید

 3. با سلام اردشیر جان . یه سوالی داشتم . اگر بخواهم قسمتی از فیلم و مثلا 40 پانیه اول فیلم و حذف کنم چکار باید بکنم . ممنون میشم راهنمایید کنید

  • رامتین اردشیری فر

   با سلام
   شما می‌توانید از نرم افزار Free Video Dub یا avidemux استفاده کنید. کار با Free Video Dub آسان تر است ؛ ابتدا قسمت مورد نظر را انتخاب و سپس برای حذف آن روی دکمه X کلیک کنید
   این دو برنامه طوری ساخته شده‌اند که نیاز به انکود مجدد فیلم برای برش قسمتی از آن ندارند و بدون افت کیفیت این کار را انجام می‌دهند. بنابراین شما می توانید این کار را قبل یا بعد از انکود ( هر زمانی که خواستید) انجام دهید.

 4. 1
  برای انکود با این نرم افزار به حداقل چقدر رم و cpu احتیاج است؟
  2
  آخرین ورژن این نرم افزار چه نسخه ای است؟

  • رامتین اردشیری فر

   1. مقدار مشخصی برای حداقل سخت افزار مورد نیاز تعریف نشده است.
   2. به سایت سازنده نرم افزار مراجعه فرمایید.

 5. سلام خسته نباشید من همه ی کارهایی که گفتین انجام دادم ولی وقتی فرایند انکدینگ داره تموم میشه رو 99 درصد وایمیسته و ادامه نمیده تو قسمت state هم میزنه crashed میشه راهنمایی کنین

  • رامتین اردشیری فر

   با سلام
   معمولاً دلایل زیر باعث هنگ کردن حین فرآیند انکودینگ می‌شود:
   1. مشکل در دیکد فایل اصلی (فایل منبع) ممکن است این مشکل را به وجود آورد.
   2. مصرف بیش از حد رم
   3. وجود باگ در انکودر (در نرم افزار Hybrid احتمال این مورد کم تر است)
   4. مشکلات سیستم مانند داغ کردن و مشکلات ناشی از اور کلاکینگ
   برای حل مشکل موارد زیر را بررسی کنید:
   1. چک کنید که آیا فایل منبع درست است یا خیر. (فیلم دیگری را انکود کنید – بهتر است انکودینگ دو مسیره انجام دهید – pass encoding 2) این مشکل معمولاً برای فایل‌هایی که قبلاً با x264 انکود شده اند پیش می آید (مانند فیلم های یوتیوب)
   2. مصرف رم را هنگام فرآیند انکودینگ بررسی کنید. (در صورت کم بودن رم، آن را افزایش دهید)
   3. سیستم را بررسی کنید.(سعی کنید همان فیلم را در سیستم دیگری انکود کنید)
   4. از انکودر دیگری مانند HandBrake اسفاده کنید.

 6. سلام , خسته نباشید
  ببخشید من یه فیلم که با گوشی گرفتم(رزولوشنش 1080 هست) رو طبق روشی که نوشتید با x264 تبدیل کردم , سرعت فیلم یکم تند تر میشه و یه مقدار صدا از فیلم عقب میمونه , اگه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم

  • رامتین اردشیری فر

   با سلام
   آیا برای همه فیلم‌ها این مشکل پیش می‌آید؟
   تنظیمات مرحله پنجم – تغییر فریم ریت را نیز دوباره بررسی کنید.

 7. داداش من همه کارها رو انجام دادم ولی نمیدونم با کدوم گزینه ذخیره و تبدیل میشه ؟؟؟؟

  • رامتین اردشیری فر

   در مرحله “مرحله نهم – ذخیره فایل خروجی” تصویر دو دکمه قرار داده شده است. محل فایل را تعیین کنید و روی دو دکمه به ترتیب کلیک کنید.

 8. سلام.
  اقا من چند وقت پیش هر دو آموزش رو خریدم.
  یک مشکل دارم
  میخوام ببینم میشه Subtitle رو مثل ورژن های قبلی ، یک باره به همه ی فایل ها بدی ؟
  الان اموزش لوگو که گذاشتید واسه انکود های گروهی جواب میده ، ولی Sub گذاشتن اگه چند فایل باشه هی باید تو تب اولی توی قسمت source شماره شو انتخاب کنی برگردی تو تب Subtitle ساب رو بدی که اشک آدم در میاد واسه یک سریال 20 قسمتی
  ورژن قبلی فک کنم 2015.2 داشتم انیجوری نبود 🙁

  • رامتین اردشیری فر

   با سلام
   متاسفانه راهی وجود ندارد، بهتر است از لوگو استفاده کنید.

  • خوشبختانه با مکاتبه ای که با سازنده اش داشتم ، در کیمتر از 24 ساعت یک ورژن تستی درست کردم واسم این قابلیت رو بهش اضافه کرد.
   خیلی مرد خوبیه سازنده اش پشتیبانی فوق العاده ای داره :دی
   ممنون که آموزش این نرم افزار رو گذاشتین

  • رامتین اردشیری فر

   خوشحال شدم مشکلتان رفع شد.
   خواهش می کنم.

 9. سلام یه سوال داشتم چرا توی قسمت video handling کدک h265 نیست

 10. سلام بر شما , خسته نباشید . میخواستم یه راهکار بدبد برای ساخت ریلیز اختصاصی برای سایتمون

  یعنی بعضی سایت ها با همین روش اینکدینگ یا کانورت از حجم فایل اصلی کم میکنند و کیفیت جدید رو

  با نام سایت خودشون Save میکنن و اونو به اشتراک میزارن برای دانلود کاربران سایتشون .

  مثلا ما سایتی به نام Fight-BB داریم . مثلا این سایت این ویدئو رو به اشتراک میزاره :

  HDTV.x264-Ebi

  این یه ریلیزه رسمیه بعدش از این ریلیز کانورت یا اینکدینگ میکنه و یه ریلیز کم حجم تر میسازه و با نام

  سایت خودش اونو سیو میکنه اینطوری :

  HDTV.x265.HEVC.Fight-BB

  این روش شما در سیستم کامپیوتره , میخوام یه روش برای آنلاین و دادن لینک اشتراک برای گذاشتن تو سایت هامون هم بدید .

  خسته نباشید , فعلاً

  • رامتین اردشیری فر

   با سلام
   شما نیاز به یک vps قدرتمند دارید که فرآیند انکود را از طریق ریموت انجام دهید. راه دیگر داشتن یک اینترنت پر سرعت با سرعت آپلود زیاد است که فیلم ها را در کامپیوترتان انکود کنید و سپس به سرور خود آپلود کنید.
   در آخر لینک فایل موجود در vps را به سایت خود اضافه کنید.
   برای ساخت سیستم کاربران ویژه برای دانلود فیلم باید از یکی از cms ها متناسب با نیازتان استفاده کنید. وردپرس همراه با افزونه های مخصوص این کار ممکن است برای شما مناسب باشد.

 11. من زمانیکه همه کار ها را انجام میدم دراخرکار چرا سیو نمیشه محل ذخیره فایل هم انتخاب میکنم بعدیش بالای ادمک کلیک میکنم جواب نمیده.

 12. سلام. من سیستم پایینی دارم. رم 512
  به نظر شما از انکودینگ استفاده کنم یا کانورت؟

  • رامتین اردشیری فر

   سلام
   اگر در Convert هم از x264 استفاده کنید هیچ تفاوتی با انکودینگ x264 ندارد. در کل یک فرایند یکسان طی می شود. شما می‌توانید از کتابخانه‌دیگری که مصرف رم کمتری دارد استفاده کنید که برای کار های حرفه‌ای پیشنهاد نمی شود. بهتر است رم را ارتقا دهید.

 13. سلام این نرم افزار از 20 دصد منابع استفاده میکنه چطوری میتونم بیشترش کنم که سرعتش بیشتر شه ؟

 14. آموزش بسیار جالبی بود و من از شما ممنونم. فقط اگه زیاد از نرم افزار Hybrid اسفاده کنیم باعث اختلال درcpu سیستم نمیشه؟ آخه هنگام انکودینگ از 100% cpuاستفاده میکنه.همچنین عملیات انکودینگ خیلی طول میکشه.

  • رامتین اردشیری فر

   اگر دارای سیستم خنک کننده‌ی مناسبی باشید مشکلی پیش نمی آید. می‌توانید مصرف CPU را برای برنامه Hybrid محدود کنید یا اینکه از کارت گرافیگ برای انکود استفاده کنید.

 15. درود برشما.من هر کاری میکنم تمام فیلم ها بدون صدا سیو میشه.چکار کنم

  • رامتین اردشیری فر

   مرحله ششم را بادقت انجام دهید (حتما روی دکمه + کلیک شود تا فایل صدا به قسمت Audio Queue اضافه شود)

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*