خانه » فناوری » کامپیوتری که 33 درصد مردم را متقاعد کرد انسان است

کامپیوتری که 33 درصد مردم را متقاعد کرد انسان است

کامپیوتری که 33 درصد مردم را متقاعد کرد انسان استReviewed by ابر کامپیوتر on Jun 11Rating: 4.0

Eugene Goostman, a computer programme

پژوهشگران روس برای اولین بار موفق به طراحی نرم افزاری شده اند که می‌تواند در حین یک گفتگو پنج دقیقه‌ای 33 درصد قضاوت کننده های انسانی را فریب دهد و متقاعدشان کند که یک پسر 13 ساله است.

طبق قانون تورینگ، ریاضی‌دان و داشمند بریتانیایی، برنامه‌ی کامپیوتری هنگامی می‌تواند از این آزمون سربلند بیرون بیاید که قضاوت کننده را متقاعد کند که انسان است. در آزمایش تورینگ کامپیوتر نه تنها باید متوجه گفته های مخاطب خود شود، بلکه باید پاسخ مناسب با پرسش او را بیان کند.داور می بایست از طریق پاسخ های متنی ای که دریافت می دارد، نتیجه بگیرد که آیا در حال تعامل با انسان است یا کامپیوتر.

نرم‌افزار مورد استفاده در این آزمایش که در انجمن سلطنتی در لندن(دانشگاه ریدینگ) برگزار شد خود را پسری 13 ساله  به نام «یوجین گوستمن» که اهل اوکراین است جا‌ زد.ایده اصلی پژوهشگران در این آزمایش این بود که «یوجین» بتواند ادعا کند همه چیز را می‌داند. همچنین با توجه به سن او کاملا منطقی می‌رسد که او همه چیز را نمی‌داند.

 Vladimir Veselov یکی از سازندگان این نرم‌افزار می‌گوید:

ما زمان زیادی را برای توسعه یک شخصیت قابل باور صرف کرده ایم. برای شخصیت یوجین سیزده سال نه آن قدر مسن است که همه چیز را بداند، و نه آنقدر جوان است که چیزی نداند.

این موفقیت در شصتمین سالگرد مرگ تورینگ به دست آمد.

تصور می‌شود که «یوجین گوستمن» اولین کامپیوتری است که از آزمون تورینگ سربلند بیرون آمده است. اگرچه نرم‌افزار های دیگری هم مانند Cleverbot اعلام موفقیت کرده اند. نرم‌افزار هایی که شامل مجموعه ای از موضوعات و پرسش های از پیش تعیین شده است.

۳ نظر

  1. چیز جالبیه ولی به پای نیمباز نمیرسه.نیمباز یه اپلیکیشن چته که توش یه بوت داره که میتونی با اون ربات حرف بزنی.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*