خانه » فناوری » مایکروسافت از مترجم همزمان اسکایپ رونمایی کرد

مایکروسافت از مترجم همزمان اسکایپ رونمایی کرد

مایکروسافت از مترجم همزمان اسکایپ رونمایی کردReviewed by رامتین اردشیری فر on May 30Rating: 4.0

skype translator

مایکروسافت به سراغ شکستن مرز زبان‌ ها رفته است تا ما راحت تر از قبل به گفتگو با دوستان بین المللی‌مان بپردازیم. مایکروسافت نرم افزاری را برای اسکایپ طراحی نموده که به طور همزمان صحبت ها را ترجمه می‌کند.

مدیر‌عامل مایکروسافت – ساتیا نادلا – برای نشان دادن توانایی‌های این مترجم در جریان کنفرانس Recode Code که در کالیفرنیا برگزار شد؛ مکالمه‌ای را با مدیر اسکایپ،‌گوردیپ سینگ‌ پال  که به زبال آلمانی سخن می‌گفت،‌انجام داد.  با استفاده از مترجم همزمان مایکروسافت، سخنان سینگ‌ پال به صورت آنی به انگلیسی ترجمه می‌شد و در مقابل سخنان نادلا نیز برای سینگ‌ پال از انگلیسی به آلمانی برگردانده می‌شد.

هنگامی که Singh مکالمه را  شروع کرد صحبتهای او توسط نرم افزار تشخیص داده شده و تکرار آن به دو زبان آلمانی و انگلیسی زیرنویس و به زبان انگلیسی خوانده می‌شد. آن دو برای نشان دادن دقت نرم افزار در مورد چیز هایی مبهم مانند غذای هندی و جغرافیای لندن صحبت کردند و تا حد زیادی نرم افزار صحیح ترجمه می‌کرد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت می گوید:

انتظار می‌رود این سرویس بخشی از نسخه بتای اسکایپ برای ویندوز 8 باشد و در پایان سال جاری میلادی منتشر شود. هم‌اکنون سرویس مترجم اسکایپ از 40 زبان پشتیبانی می‌کند و می‌توان از آن در تمامی ابزار‌ها استفاده کرد. هدف توسعه‌ی سیستمی با قابلیت یادگیری است که با دریافت داده ها پرورش می‌یابد.

امروزه اسکایپ بیش از 300 میلیون کاربر متصل درماه و بیش از 2 میلیارد دقیقه مکالمه صوتی و تصویری در روز در انواع دستگاه ها،  از رایانه های شخصی و تبلت ها تا تلویزیون و تلفن های هوشمند دارد و اکنون مترجم اسکایپ به شما در غلبه بر موانع زبان هنگام گفتگو ها کمک خواهد کرد.

مترجم همزمان اسکایپ حاصل 10 سال تحقیقات مایکروسافت در حوزه  یادیگری ماشین، تشخیص گفتار و ترجمه‌ی خودکار است. این سرویس از موتور مترجم Bing که امروزه توسط میلیون ها نفر استفاده می‌شود بهره می‌برد.مایکروسافت در تلاش برای ساخت مترجمی جهانی است.

فیلمی از نحوه کار این مترجم:

بروزرسانی: مایکروسافت از نسخه پیشنمایش این مترجم همزمان برای ویندوز 8.1 رونمایی کرد. نسخه اصلی آن تا پایان سال جاری منتشر می‌شود.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*