خانه » فناوری » سرویس ترجمه‌ی گوگل، ترجمه را آسان‌تر می‌کند!

سرویس ترجمه‌ی گوگل، ترجمه را آسان‌تر می‌کند!

سرویس ترجمه‌ی گوگل، ترجمه را آسان‌تر می‌کند!Reviewed by رامتین اردشیری فر on Jan 16Rating: 4.5

translate-app-58866

گوگل قصد ساخت مترجمی جهانی داشت، بنابراین سرویس «مترجم گوگل» را بنا نهاد. سرویس مترجمی که از ۹۰ زبان پشتیبانی می‌کند. گوگل به تازگی قابلیت‌های جدیدی به اپلیکیشن مترجم خود افزوده است.

قبلاً برای ترجمه صوتی باید ابتدا جمله‌ی مورد نظر خود را می‌خواندیم تا مترجم گوگل شروع به ترجمه بکند؛ و این کار دوباره باید برای ترجمه سخنان شخص مقابل هم انجام می‌شد که در یک گفتگو دو نفره امری سخت و پیچیده بود.

گوگل این مشکل را با تشخیص خودکار سخن دو طرف در یک گفتگو را حل نموده است. در بروزرسانی جدید دیگر نیازی به فشردن دوباره دکمه میکروفون برای ترجمه نخواهید زیرا داشت زبان مبدا و مقصد به صورت خودکار تشخیص داده و به صورت آنی ترجمه می‌شود. مانند ترجمه‌ی همزمان مترجم اسکایپ.

گوگل ویژگی دیگری نیز به اپلیکیشن اضافه کرده است؛ در صورتی که در یک کشور قرار بگیرید که با زبان آن آشنایی نداشته باشید و قادر به خواندن تابلو‌ها نباشید چه می‌کنید؟

گوگل برای حل این مشکل راه حلی ارائه داده است. از این پس می‌توانید همانند اپلیکیشن World Lens دوربین تلفن هوشمند خود را به سوی متون بگیرید تا به طور زنده ترجمه آن را مشاهده کنید.

در حال حاضر این ویژگی از زبان‌های محدودی بهره می‌برد که انتظار می‌رود در آینده زبان‌های بیشتری به اپلیکیشن افزوده شود. زبان‌های پشتیبانی شده عبارتند از:

  • زبان انگلیسی
  • فرانسوی
  • آلمانی
  • ایتالیایی
  • پرتغالی
  • روسی
  • اسپانیایی

۲ نظر

  1. سلام دوستان سرعت دیتا اپراتور های ایران خیلی هم بالا نیست مخصوصا برای برقراری تماس من به تازگی از شرکتی سرویس اینترنت گرفتم که تا ۳ برابر اینترنت حرفه ای رایتل سرعت اینرنت افزایش داده خیلی خوبه پیشنهاد میکنم حتما ازش استفاده کنید
    اینم سایتش http://www.3030net.ir

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*