خانه » فناوری » اپلیکیشن جدید گوگل گلس می تواند احساسات افراد را بخواند

اپلیکیشن جدید گوگل گلس می تواند احساسات افراد را بخواند

اپلیکیشن جدید گوگل گلس می تواند احساسات افراد را بخواندReviewed by گوگل گلس on Mar 12Rating: 3.5

inline-emotient-google-glass-detect-emotion

شرکت Emotient برای عینک هوشمند گوگل(گوگل گلس) اپلیکیشنی را معرفی کرده است که می تواند از روی حالات چهره‌ی افراد احساسات آن ها را تشخیص دهد.

این اپلیکیشن تنها محدود به استفاده در گوگل‌گلس نبوده و می‌توان در ابزار‌های دیگری نیز از آن استفاده کرد. اما به کمک دوربین روی عینک گوگل این فناوری مفیدتر و جذاب‌تر خواهد بود.

google glass-joy Emotient

این اپلیکیشن با بررسی ساختار چهره‌ی افراد به احساسات درونی آن‌ها پی می‌برد. با استفاده از این اپلیکیشن در ابزار‌های پوشیدنی همچون گوگل‌گلس می‌توان به راحتی احساسات افرادی را که با آن‌ها در حال گفتگو هستیم دریافته و اثر  رفتارهای خود با شخص مورد نظر را به سرعت دریابیم.

کمپانی Emotient مبلغ 6 میلیون دلار را از طریق نمایش قابلیت‌های این اپلیکیشن جذب کرده است و در نظر دارد تا نسخه‌ی بتای این اپلکیشن را برای کاربران اختصاصی در آینده ای نزدیک عرضه کند. همچنین گفته می‌شود از این فناوری در آینده در فرودگاه‌ها برای تشخیص میزان رضایت مشتریان نیز استفاده خواهد شد.

google-glass-wallpaper-hd

در مورد افرادی نیز که از جنبه‌ی موارد امنیتی و حفظ حریم خصوصی کاربران، که این اپلیکیشن‌ها و ابزار‌ها را نگران کننده عنوان می‌کنند، مدیر عامل Emotient “کن دنمن” اعلام کرده است که اطلاعات این اپلیکیشن به هیچ‌وجه درون سرورهای این شرکت ذخیره نخواهد شد و فقط برای بررسی حالات از آن‌ها استفاده می‌کند.

عینک گوگل همانند عینک های دیگر استفاده می شود و از یک پروژکتور برای انتشارطیف نور در چشم راست کاربر استفاده میکند که تصویری مشابه با یک صفحه نمایش ۲۵ اینچی HD در فاصله ۲٫۵ متری ایجاد می کند. گوگل گلس هنوز در مرحله آزمایشی است و فقط به داوطلبان برای آزمایش عینک داده می شود.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*