خانه » فناوری » اندروید 4.4 با نام کیت کت معرفی خواهد شد

اندروید 4.4 با نام کیت کت معرفی خواهد شد

اندروید 4.4 با نام کیت کت معرفی خواهد شدReviewed by رامتین اردشیری فر on Sep 4Rating:

d94267736c6605cb425e2ee8e0a5413d_XL [800x600]

ساندرای پیچای -مدیر ارشد بخش اندروید، کروم و اپ‌های گوگل- امروز اعلام کرد که نسخه بعدی اندروید Android 4.4 KitKat نام خواهد داشت.

از آن جا که پیش از این پیش بینی‌ها نسبت به نسخه بعدی اندروید به Key Lime Pie  یا اندروید 5.0 ختم می‌شد، این پست توییتر و معرفی Android KitKat باعث تعجب همه شد.

گوگل در صفحه مربوط به اندروید 4.4 یا کیت کت نوشته است که «ما در این نسخه از اندروید تلاش می کنیم تا آن را برای همگان در دسترس قرار دهیم.» پیش تر نیز شایعه شده بود که گوگل در اندروید 4.3، پشتیبانی بهتر از سخت افزارهای ضعیف‌تر را میسر خواهد کرد، اما این اتفاق رخ نداد و حالا امکان دارد، گوگل تلاش‌های خود در این زمینه را در اندروید کیت کت ارائه کند تا سهم بازار بیشتری در ابزارهای ارزان قیمت با سخت افزار ضعیف بدست آورد.

این برای نخستین بار است که یکی از نام‌های تجاری ثبت شده برای اسم یک سیستم‌عامل انتخاب می‌شود و به نظر می‌رسد که توافقات اولیه با Nestle برای استفاده از این نام تجاری انجام شده‌ است. BBC با بیان اینکه John Lagering مدیر بخش شرکای تجاری اندروید با برقراری تماس با نستله در اواخر آبان ماه سال گذشته خبر از تمایل گوگل به استفاده از این نام تجاری داد. سپس با موافقت نستله توافق‌نامه مورد نظر در اواخر بهمن ماه سال 92 در کنفرانس جهانی موبایل در بارسلونا به امضای طرفین رسید. Patrice Bula مدیر اجرایی نستله اظهار داشت: موافقت با این تصمیم بسیار هیجان انگیز بود چراکه در عرض یک ساعت تصمیم به همکاری با گوگل گرفتیم.

توافق صورت‌گرفته در بردارنده هیچ‌گونه تبادلات مالی برای طرفین نمی‌باشد، ولی در بردارنده‌ی یک توافق تبلیغاتی بسیار کارآمد است بطوریکه براساس آن 50 میلیون شکلات کیت کت با داشتن تبلیغات اندروید برروی آن در 19 کشور دنیا عرضه خواهند شد که خریداران این شکلات‌ها شانس برنده شدن تبلت‌های گوگل نکسوس و کارت‌های اعتباری خرید از گوگل پلی را خواهند داشت. تولید بسته ‌بندی شکلات‌های یاد شده، در حدود دو ماه پیش به صورت بسیار مخفیانه توسط نستله آغاز شد تا در زمان معرفی اندروید کیت کت به بازار عرضه شوند. حتی بسیاری از کارمندان گوگل از این نامگذاری اطلاعی نداشتند بطوریکه به گفته‌ی کارمندان گوگل، آنها برای اشاره به نسخه‌ی جدید اندروید از نام کیک‌پای‌لیمو استفاده می‌کرده‌اند. نستله طی دو هفته‌ی گذشته تعداد 500 شکلات مخصوص کیت‌کت را به شکل نماد اندروید در یکی از کارخانه‌های خود در اروپا برای عرضه در مراسم معرفی اندروید نسخه‌ی 4.4 یا همان کیت‌کت به صورت سری تولید کرده‌است.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*