خانه » پزشکی و زیست » مغز انسان مانند جی پی اس عمل می کند

مغز انسان مانند جی پی اس عمل می کند

مغز انسان مانند جی پی اس عمل می کندReviewed by رامتین on Sep 12Rating: 4.0مغز انسان مانند جی پی اس عمل می کندیک گروه تحقیقاتی با استفاده از تحلیلهای مستقیم مغز انسان یک نوع سلول جدید را در مغز شناسایی کردند که به انسان کمک می کند موقعیت خود را هنگام عبور از یک محیط ناشناخته به خاطر بسپارد.
یک گروه تحقیقاتی با استفاده از تحلیلهای مستقیم مغز انسان یک نوع سلول جدید را در مغز شناسایی کردند که به انسان کمک می کند موقعیت خود را هنگام عبور از یک محیط ناشناخته به خاطر بسپارد.
130804144401
این سلول های جدید که سلول های شبکه ای نامیده می شوند هنگام عبور از یک موقعیت جدید فعال شده و به مغز شما اجازه می دهند مشخصات محیط ناشناس را ثبت کند.
دکتر جاشوا جاکوبز استادیار دانشکده مهندسی زیست پزشکی دانشگاه دریکسل که محقق اصلی این پروژه است، می گوید:
مسئله مهم این است که این الگوی شبکه ای دارای استحکام زیادی  است چرا که نشان می دهد چگونه مردم می توانند نقاطی که در آن حضور داشته اند را حتی در یک محیط جدید به خاطر بسپارند.
در طی این تحقیقات، 14 بیمار یک بازی ویدئویی انجام دادند که آنها را برای رسیدن از یک نقطه به نقطه دیگر و به دست آوردن برخی اشیاء و یادآوری بازگشت به نقطه ای که هرکدام از اشیاء بود، به چالش کشیده شدند.
بررسی عملکرد مغز آن ها حین بازی نشان داد هر کدام از سلول های شبکه ای به چندین موقعیت فضایی که به شکل یک شبکه مرتب شده اند،پاسخ می دهند.
این سلول ها پیشتر در موش ها کشف شده بود اما نتایج این گروه تحقیقاتی نشان می دهد که الگوهای شبکه ای این سلول ها در انسان ها رایج تر از موشها است چرا که این سلول ها نه تنها در قشر درون بینی مغز قرار گرفته بلکه در قشر کمربندی مغز نیز مشاهده شده است.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد -فیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*